Гірські лижі

Якщо більшість витягів на інших локаціях, в тому числі і у Славському, були збудовані ще минулого сторіччя, “Захар Беркут” почав функціонувати у 2005 році. Наразі цей курорт має найсучасніше обладнання серед інших гірськолижних курортів Східних Бескид.

Наразі у Волосянці є 11 трас різного рівня складності. Перепад висот складає 552 м. Катання, у переважній більшості, відбувається на схилах г. Зворець (1 223 м) – північних, північно-західних та південно-західних, а також на схилах г. Високий Верх (1 244 м) – з північно-східної сторони. Окрім того, для катання відведені місця у впадині, прилеглої до території туристичного комплексу, або розташованих безпосередньо в межах т/к “Захар Беркут”.

Загальна протяжність трас складає 9 км: є 6 синіх, 4 червоних та одна чорна траса. Сині – траси для початківців, які впевнено вміють гальмувати, не бояться зміни рельєфу під час їзди та в змозі проїхати від старту до фінішу без курйозів.

Червоні мають більший нахил, зате майже не мають пологих ділянок: за рахунок коротких стрімких ділянок лижник на таких трасах може спробувати збільшити швидкість спуску, не ризикуючи при цьому кататись на урвистих чорних трасах.

Чорне маркування – тонкий натяк на важкість проходження траси. Принаймні, для новачків та любителів. Потрібно добре володіти собою та лижами/бордом, щоб кататись тут.

Підйомники

Курорт у своєму розпорядженні має 5 підйомників:

  • парно крісельний – 2 800 м, зі станцією підсадки на висоті 1 075 м;

  • три бугельних на 700, 750 та 800 метрів;

  • мультиліфт на 250 метрів.

Підйомники працюють з 9:00 до 17:00.

Останній підйом здійснюється не пізніше 16:30. Нічного катання, на жаль, поки що немає.

Мабуть, єдиний недолік довгого підйомника – його пропускна здатність, всього 320 пас./год. У зв’язку із чим у високий сезон часто можна простояти в черзі 15 хв. у будні, і півгодини на вихідних.

Діє кілька базових тарифів: для будніх та вихідних (абонементи), на разові підйоми без спорядження та стандартний для підйому зі спорядженням.

Окрім того влітку витяги здатні підіймати велосипеди.

Схема трас гірськолижного курорту «Захар Беркут»