Збирання грибів і ягід

Щоб літній відпочинок у Карпатах проходив із користю для здоров’я, рекомендуємо ознайомитися із сезонами дозрівання ягід у околицях Волосянки. Одні ягоди  зміняють інші  від початку червня і до початку осені – Ви зможете збирати їх самостійно або можете домовитись про доставку свіжих ягід до Вашого столу. Екологічно чисті карпатські суниці, чорниці, малина, ожина, журавлина надзвичайно корисні для здоров’я дітей та дорослих, особливо якщо вживати  щойно зібрані ягоди.

У липні, якщо регулярно йдуть дощі і немає посухи, у Карпатах  розпочинається грибний сезон, який триває до середини осені аж до приморозків. За сприятливих погодних умов у околицях Волосянки та на далеких грибовищах можна зайнятися «тихим полюванням» та назбирати грибів як на зимові заготівлі, так і просто до столу під час відпочинку: білі (боровики), лисички, опеньки (підпеньки), підберезники, грузді, сироїжки. Гриби насичені білками, по калорійності їх часто порівнюють з м’ясом, яке гриби успішно замінюють при приготуванні деяких страв. Для того щоб готувати з грибів ситні й корисні страви, необхідно, перш за все, правильно їх зібрати. 

Збір грибів – це ціла наука, яка має свої закони і особливості.

* Нагадуємо, що дітям до 12 років вживати гриби як самостійну страву не рекомендується, оскільки вони є досить важким продуктом для дитячої системи травлення.

Коли збирати гриби в лісі?

Ранок грибників починається з 6-7 ранку. Це оптимальний час для збору їх у лісі не тільки тому, що до цього часу більшість грибів не встигнуть ще зібрати інші любителі і професіонали грибних зборів. Крім усього іншого, в цей час в грибах міститься найбільша кількість корисних речовин і вологи.

Якщо напередодні ввечері пройшов теплий дощ, наступний ранок буде вкрай врожайним. Після тривалої посухи гриби, навпаки, втрачають масу корисних якостей разом з випарованою вологою і стають досить токсичними. Їх вживати в їжу шкідливо, навіть якщо сам він ставиться до їстивного.

Де ростуть гриби?

Для якісного збору потрібно знати звички і місця, улюблені тими чи іншими породами грибів. Шірокошляпие гриби, до числа яких відносяться улюблені всіма білі, – любителів простору. Вони зустрічаються на галявинах, покосах, скрізь, де росте невисока трава, а також уздовж стежок. Для збору таких порід грибів зручно користуватися паличкою, якою можна відсувати траву під час пошуків.

Багато гриби воліють північну сторону дерев. Причому часто у гриба є дерево, з яким він часто виростає по сусідству і на честь якого гриби навіть отримують назву, наприклад, підосичники або підберезники. Можна помітити, що маслюки частіше виростають у хвойних лісах, під соснами.

Правила зрізу грибів

Приходячи в ліс і отримуючи від нього дари у вигляді грибів, поставтеся до нього дбайливо і з повагою. Ніколи не штовхайте навіть гриби найбільш отруйних порід. Ліс – це екосистема, в якій природою все влаштовано гармонійно. Отруйні гриби також виконують у цій системі свої функції.

Що стосується тих, які підлягають збору, потрібно максимально зберегти кореневище, не зруйнувати і зламати його, інакше ви може погубити грибницю і гриби в цьому місці рости не стануть в найближчі пару років. Ніжку гриба відламують, а зрізають ножем. Є думка про те, що ніжку можна викручувати. Однак якщо ви не вмієте цього робити так, щоб не порушити цілісність грибниці, краще скористайтеся ножем. Зрізавши гриб, прикрийте місце зрізу хвоєю, мохом або листям, з яких він вибрався на світло. У таких умовах гриб швидше відновиться.

Правила транспортування

Збирати їх краще в козуб або тканинну ємність типу мішка – краще, якщо в контейнері буде хороша циркуляція повітря. Відразу після зрізу гриб очищають від землі та бруду, акуратно знімають з нього шкірку з слизу. Можна для цих цілей протерти гриб шматком грубої тканини.

Складати їх у контейнер потрібно в міру зменшення ваги: ​​важкі в самому низу, ті, що легше – зверху. Можна сортувати гриби за вагою в пару мішків. Це дозволить донести видобуток до будинку в цілісності, що не поламавши грибні ніжки.

Принісши гриби додому, не забудьте очистити і обробити їх відповідним їх увазі чином. Деякі породи грибів можна сушити, інші варять, а деякі не зберігаються довше 3-х днів. Не вживайте гриби в їжу, якщо ви прострочили їх зберігання. Це може бути вкрай небезпечно для здоров’я зважаючи на велику токсичність продукту.

Корисні посилання:

Правила збирання грибів:

Ягоди і плоди Карпат: